Naposledy aktualizováno: 01.07.2019 10:31:35
Na úvodní stranu

..:: Obecní knihovna Řepín ::..

 Od 04.07.2019 do 16.07.2019 bude klnihovna z důvodu dovolené zavřená.

 

 

 

Poděkování

 

Ráda bych poděkovala žákům a učitelům ze ZŠ Řepín za výrobu dalších soviček pro naši knihovnu.

 

Nové knihy

 Ve čtvrtek 10.11.2016 přivezou v rámci výměnného fondu nový soubor knih, tak su přijďte vybrat.

 

 

 

 Nová otevírací doba

 

Od  3.3 2015 bude knihovna otevřena každé úterý do 7:30 do 11:00 a každý čtvrtek od 12:45 do 18:00.

 

 

Poděkování

 

Ráda bych poděkovala žákům a učitelům ze ZŠ Řepín za výrobu krásných soviček pro naší knihovovnu.

 

 

 

 

 

 Obecní knihovna už rok v provozu

Zeptala jsem se knihovny jaký byl ten rok a tady je její odpověď:

 

"Předně musím říct, že jsem notně přibrala a to je u knihovny velké plus. Už mám 1900 svazků a časopisy ani nemám přesně spočítané. Chtěla bych poděkovat knihovně v Mladé Boleslavi a hlavně také vám všem dárcům knih. Regály už se mi pěkně zaplňují. Však se také snažím, abych pro vás měla vždy to, co byste si rádi přečetli.

Od obce jsem dostala krásný dárek k ročnímu výročí - nové topení. A práce pokračovaly, máme s poštou na budově opravenou fasádu a kolem celého objektu izolaci proti vlhkosti. Budou-li finanční prostředky, budou práce pokračovat a knihovna by získala další prostory.

Během roku jsem uspořádala i několik akcí. Začala jsem výstavou dětských kreseb, potom jsem se s dětmi zúčastnila mezinárodní akce - Noc s Andersenem.

V druhé polovině roku jsem zahájila cyklus výstav z řepínských dílen. Celkem jsem společně s obcí uspořádala tři výstavy a myslím, že se docela povedly. Svědčí o tom nejen zájem z řad vystavovatelek, ale také  vás návštěvníků. Když to shrnu byl to určitě pěkný rok."

 

Děkuji za odpověď a přeji ti do dalších let především hodně spokojených čtenářů, stále více pěkného čtení a mnoho úspěchů při pořádání akcí.

knihovnice Zdeňka Skořepová

 

 

 

Tak už jsem zase mezi Vámi.

 

Kdo?

No přece já knihovna. Víte, dlouho jsem byla nemocná. Neměla jsem kam hlavu složit, stěhovala jsem se a to zdraví nepřidá. No taky už nejsem nejmladší, protože mám i knihy vydané v roce 1892 a to už je nějaký čas.

 

Prachu a všelijaké havěti jsem už si užila dost a dost. Teď mám nový domov.  Krásný, suchý, čistý a voní novotou. Všem vám moc děkuji. Říkám si, že je to moc dobře a že si to tak trochu i zasloužím. Když zapátrám v paměti a ve svém životopise, na mých knihách najdete označení: Husova knihovna na Řepíně, Průmyslová škola pokračovací v Řepíně, Ochotnická beseda na Řepíně, Veřejná obecní knihovna v Živoníně, ale i Gemeindebücherei in Rippein.

 

 

Nyní, když jsem nabrala nové síly, chtěla bych Vám všem opět rozdávat radost a poskytnout vše, co ve svých knihách mám. Můžete se mnou pátrat a přemýšlet s detektivem, radovat se nebo zaplakat s románovým hrdinou, číst i sci-fi nebo literaturu faktu. Listovat v encyklopediích i dějinami.  A pro děti mám celou polici pohádek, pro ty větší dobrodružství, ale i dívčí romány a třeba i pomoc s učením.

 

 

Ještě Vám musím říct novinku, že mám i veřejně přístupný internet.

A teď to nejdůležitější moc a moc se na vás všechny těším.

 

 

Srdečně zdraví vaše

Obecní knihovna Řepín

spolu s knihovnicí Zdeňkou Skořepovou